
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 23.876 mm |
| Width | 18.034 mm |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Height | 7.874 mm |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Weight | 2 g |
| Features | OCP, SCP |
| Min Input Voltage | 18 V |
| Max Power Dissipation | 3 W |
| Max Output Current | 250 mA |
| Max Input Voltage | 36 V |
| Number of Outputs | 1 |
| Isolation Voltage | 1 kV |
| Output Power | 3 W |
| Efficiency | 80 % |
| Voltage - Output 1 | 12 V |
| Output Current-Channel 1 | 250 mA |
| Output Voltage-Channel 1 | 12 V |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
